زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۷-۰۵، ۰۳:۴۱ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 39 رای - 3.26 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه جلسه قرآن برای نقد و بررسی تلاوت اعضاء انجمن
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #451
RE: جلسه قرآن مجازی برای نقد تلاوت کاربران سایت
سلام به قاریان و استادان عزیز
من تازه با این انجمن آشنا شدم و خیلی خوشحالم که این همه کارشناس و قاری و استاد اهل دل بدون منت میان اینجا فعالیت میکنن
من 20 سالمه و تازه وارد تلاوت شدم و در حال یادگیری تجوید هستم و دوست دارم در قرائت از استاد غلوش تقلید کنم چون بیشتر از بقیه به دلم میشینه,استاد اسماعیل هم خیلی به دلم میشینه اما غلوش برام بهتره در کل
یه تیکه تقلیدی که خوندم رو واسه کارشناسا و بقیه استادان میزارم تا ایرادات و محاسن صدا و لحن و تجویدم رو بهم گوشزد کنن.
ممنونم.
بدون میکروفون و باند,با گوشیم ضبط کردم.فقط چند آیه اول رو تمرین کردم.
سوره مریم از آیه 22 - استاد غلوش این رو ایران و حسینیه آقا خوندن سال 1368
زمان : 03:37
حجم : 13 مگابایت....گفتم با کیفیت خوب ضبط کنم که کمی کاستی ها قشنگ معلوم باشن

http://mahdishaham.persiangig.com/audio/...v/download
۱۳۹۳-۰۲-۲۰, ۰۸:۰۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
کارشناس تجوید
*
موضوع‌ها: 41
اعتبار: 718

ارسال: #452
(۱۳۹۳-۰۲-۲۰, ۰۸:۰۶ ب.ظ)mahdishaham نوشته: سلام به قاریان و استادان عزیز
من تازه با این انجمن آشنا شدم و خیلی خوشحالم که این همه کارشناس و قاری و استاد اهل دل بدون منت میان اینجا فعالیت میکنن
من 20 سالمه و تازه وارد تلاوت شدم و در حال یادگیری تجوید هستم و دوست دارم در قرائت از استاد غلوش تقلید کنم چون بیشتر از بقیه به دلم میشینه,استاد اسماعیل هم خیلی به دلم میشینه اما غلوش برام بهتره در کل
یه تیکه تقلیدی که خوندم رو واسه کارشناسا و بقیه استادان میزارم تا ایرادات و محاسن صدا و لحن و تجویدم رو بهم گوشزد کنن.
ممنونم.

سلام

در شاخه ي تجويد :
حرف (ك)‌شما كاملا فارسي ادا شد. كاف در عربي شبيه تلفظ (ك) در كلمه ي كاهو يا آمريكا در فارسي است. به تلاوت قراء مصري توجه كنيد.
اخفاء نون نزد (ق) صحيح نبود. صدا را به مخرج حرف (ق) نزديك كنيد.
مخاض... (ض) در عربي اطباق و استعلا داره كه شما خوب رعايت نكرديد.
حرف (ق)‌ شبيه به (ك) نشه . جوهره ي صدا رو بيشتر كنيد.
حرف (ر) مفتوح در چند جا خوب تفخيم نشد.
حرف (ق) استعلا داره كه شما رعايت نكرديد.
جذع... (ذ) ساكن حركت نكنه.
.................................................
از همين تعداد ايراد در اين تلاوت كوتاه مي شه نتيجه گرفت كه شما زياد در حوزه ي تجويد كار نكرديد و تنها به رعايت كلياتي كه شنيديد بسنده مي كنيد. براي بهبود تجويد بايد نزد استادي رفته و تك تك قواعد رو بصورت چهره به چهره ياد گرفته ،‌ ادا كنيد و از شما رفع ايراد بشه. طي كردن يك دوره ي كامل تجويد در يك جلسه ي معتبر به شما توصيه مي شه. . .
موفق باشيد...

۱۳۹۳-۰۲-۲۰, ۱۱:۳۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
کارشناس تجوید
*
موضوع‌ها: 41
اعتبار: 718

ارسال: #453
(۱۳۹۳-۰۲-۲۱, ۰۲:۱۳ ق.ظ)mahdishaham نوشته:
(۱۳۹۳-۰۲-۲۰, ۱۱:۳۷ ب.ظ)مسعود عباسی نوشته:
(۱۳۹۳-۰۲-۲۰, ۰۸:۰۶ ب.ظ)mahdishaham نوشته: سلام به قاریان و استادان عزیز
ممنونم.

سلام

در شاخه ي تجويد :
حرف (ك)‌شما كاملا فارسي ادا شد. كاف در عربي شبيه تلفظ (ك) در كلمه ي كاهو يا آمريكا در فارسي است. به تلاوت قراء مصري توجه كنيد.
اخفاء نون نزد (ق) صحيح نبود. صدا را به مخرج حرف (ق) نزديك كنيد.
مخاض... (ض) در عربي اطباق و استعلا داره كه شما خوب رعايت نكرديد.
حرف (ق)‌ شبيه به (ك) نشه . جوهره ي صدا رو بيشتر كنيد.
حرف (ر) مفتوح در چند جا خوب تفخيم نشد.
حرف (ق) استعلا داره كه شما رعايت نكرديد.
جذع... (ذ) ساكن حركت نكنه.
.................................................
از همين تعداد ايراد در اين تلاوت كوتاه مي شه نتيجه گرفت كه شما زياد در حوزه ي تجويد كار نكرديد و تنها به رعايت كلياتي كه شنيديد بسنده مي كنيد. براي بهبود تجويد بايد نزد استادي رفته و تك تك قواعد رو بصورت چهره به چهره ياد گرفته ،‌ ادا كنيد و از شما رفع ايراد بشه. طي كردن يك دوره ي كامل تجويد در يك جلسه ي معتبر به شما توصيه مي شه. . .
موفق باشيد...
ممنونم آقای عباسی

همه موارد درسته ان شاء الله درست میشن

در مورد صوت و لحن نظرتون چیه ؟
کاملا غلطه از این نظر ؟

در خصوص صوت و لحن بهتره دوستان كارشناس ديگه كه تخصص دارن نظر بدن اما چون سوال كرديد به اختصار عرض مي كنم كه شما صداي زيبايي داريد ولي هنوز پختگي لازم براي تلاوت رو نداره و خروج هاي زيادي در اين تلاوت به گوش مي رسه. براي بهتر شدن چاره اي نيست جز تقليد محض در تلاوت يعني همين كاري كه داريد انجام مي ديد. منتها من فكر مي كنم كه استاد غلوش گزينه ي مناسبي براي شروع كار شما نباشه. ايشون قاري بزرگي هست كه تحرير هاي زيادي در تلاوت داره و تقليد از اون در شروع تلاوت سخته. به هر حال اين نسخه تكراريه اما چاره اي نيست جز اين كه مثل نفرات قبلي كه در اين تاپيك پرسيدن باز جواب داده بشه كه بهترين گزينه براي ابتداي كار تقليد از استاد منشاوي هست كه اونم باز نه همه ي تلاوتهاش. با توجه به دامنه ي صوتي شما كه تو همين تلاوت هم مشخص بود كه زياد آماده ي اوج گيري نيست ، شما بايد فعلا از تلاوت هاي استوديويي استاد منشاوي تقليد كنيد.
مثلا اين كه ابتدا از سوره ي يونس و بعد از تلاوتي مثل سوره ي بقره كه اين دومي سخت تره ولي باز نسبت به تلاوتهاي مجلسي ايشون پيچ و خم كمتري داره...

۱۳۹۳-۰۲-۲۱, ۰۱:۵۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 23

ارسال: #454
عرض سلام خدمت همه بزرگواران A40
تلاوتی از بنده حقیر از سوره مبارکه هود و شمس که به دو قسمت ضبطش کردم(ریکوردرم بیشتر از 10 دیقه ضبط نمیکنه واسه همین دو قسمت ضبط شده)....
دوستان لطف کنید نقد کنید چون سراسر ایراده ... ان شالله بتونیم روزبه روز قرآن رو با اخلاص بیشتر و زیباتر تلاوت کنیم....
تلاوت 17دیقه است....
قسمت اول : http://s5.picofile.com/file/8123191950/%...1.wma.html

قسمت دوم:

http://s5.picofile.com/file/8123192434/%...2.wma.html

اجرتون با قرآن
۱۳۹۳-۰۲-۲۴, ۱۱:۰۸ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
مدیر انجمن رایانه و موبایل اسلامی
*
موضوع‌ها: 56
اعتبار: 327

ارسال: #455
(۱۳۹۳-۰۲-۲۴, ۱۱:۰۸ ق.ظ)احمد شحات نوشته: عرض سلام خدمت همه بزرگواران A40
تلاوتی از بنده حقیر از سوره مبارکه هود و شمس که به دو قسمت ضبطش کردم(ریکوردرم بیشتر از 10 دیقه ضبط نمیکنه واسه همین دو قسمت ضبط شده)....
دوستان لطف کنید نقد کنید چون سراسر ایراده ... ان شالله بتونیم روزبه روز قرآن رو با اخلاص بیشتر و زیباتر تلاوت کنیم....
تلاوت 17دیقه است....

قسمت دوم:

اجرتون با قرآن
سلام

تلاوت خوبی بود در کل،اما جای کار زیاد داره تا بشید یک شحات خون خوب.

نکات تجویدی و صوتی لحنی هم داره ک کارشناسان عزیز ذکر میکنند.فقط یک نکته مهم هست ک اونو ذکر میکنم و اینه ک ثبات سرعت باید توی تلاوتتون حفظ شه.مثلا بعضی جاها از روی تشدید ها زود رد میشدید و ریتم بهم میخوره.اینم بگم ک سرعت تلاوت شما نباید از سرعت تلاوت استاد شحات بیشتر یا خیلی کمتر باشه.تلاوت شما سرعتش زیاده نسبت ب تلاوت شحات.
سرعت و ریتم عامل خیلی مهمیه ک کمتر بهش توجه میشه.یادتون باشه ک مهمترین عامل ک باعث میشه دو تا سبک مجزا از هم باشن همین سرعت و ریتم هست.
همه ی اینا با تقلید کردن درست،درست میشه.
ی مدت حسابی یک تلاوتو تقلید کنید و خیلی روش ریز بشید.مثلا قطعه قطعه کنید و تا ی قطعه رو خوب یاد نگرفتید سراغ قطعه دیگه نرید.

یک چیز دیگه هم ک یادم نرفته بیان تلاوته.بیانتون کم کم داره به شحات نزدیک میشه اما بازم هنوز خیلی جا داره ک بهتر شه.مثلا اگه شعبان صیاد گوش کرده باشید متوجه میشید ک تلفظ ک(کاف) با حالت خاصی ادا میشه،ک این جزو بیان تلاوت ایشونه.
کلا هر استادی تجوید خاص خودشو داره.تجویدتونم باید شحاتی بشه.

بازم تاکید میکنم تقلید تقلید تقلید.

بیاید ظهور کنیم،

او منتظر ماست ...
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, ۰۲:۳۹ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 23

ارسال: #456
(۱۳۹۳-۰۲-۲۵, ۰۲:۳۹ ب.ظ)شیخ صدرا نوشته:
تلاوت 17دیقه است....

قسمت دوم:

اجرتون با قرآن
سلام

نکات تجویدی و صوتی لحنی هم داره ک کارشناسان عزیز ذکر میکنند.فقط یک نکته مهم هست ک اونو ذکر میکنم و اینه ک ثبات سرعت باید توی تلاوتتون حفظ شه.مثلا بعضی جاها از روی تشدید ها زود رد میشدید و ریتم بهم میخوره.اینم بگم ک سرعت تلاوت شما نباید از سرعت تلاوت استاد شحات بیشتر یا خیلی کمتر باشه.تلاوت شما سرعتش زیاده نسبت ب تلاوت شحات.
سرعت و ریتم عامل خیلی مهمیه ک کمتر بهش توجه میشه.یادتون باشه ک مهمترین عامل ک باعث میشه دو تا سبک مجزا از هم باشن همین سرعت و ریتم هست.
ی مدت حسابی یک تلاوتو تقلید کنید و خیلی روش ریز بشید.مثلا قطعه قطعه کنید و تا ی قطعه رو خوب یاد نگرفتید سراغ قطعه دیگه نرید.

یک چیز دیگه هم ک یادم نرفته بیان تلاوته.بیانتون کم کم داره به شحات نزدیک میشه اما بازم هنوز خیلی جا داره ک بهتر شه.مثلا اگه شعبان صیاد گوش کرده باشید متوجه میشید ک تلفظ ک(کاف) با حالت خاصی ادا میشه،ک این جزو بیان تلاوت ایشونه.

بازم تاکید میکنم تقلید تقلید تقل

سلام دوستان
ممنونیم از شیخ صدرا که تلاوت ما رو به خوبی نقد کردن...... نکات قشنگی رو فرمودید.... فقط در مورد سرعت تلاوت که فرمودید از اساتید میخوام که نظرشونو بفرمایند.... من قبلا با سرعت شحات تلاوت میکردم( البته زمان پختگیش که تو تلاوت های ایرانش کاملا مشخصه) ....با سرعت کم که تلاوت میکردم احساس میکردم واسه شنونده کسل کننده است.... اونوقت تلاوتای جوونی شحات رو هم که گوش میدیم ریتم و سرعت تلاوتشون با زمان پختگیشون خیلی تفاوت داره و انور و محمود هم سرعت تلاوتشون تا حدودی بالاست..... در مورد سرعت تلاوت هم این نکته نباید فراموش شه که صداها متفاوتن من که صدام بمه اگه سرعتشم پایین باشه خیلی کسل کننده میشه.... و فک کنم صدا که پخته میشه خودبخود سرعت هم میاد پایین...... با این استدلال ها تصمیم گرفتم سرعت تلاوتمو یه کم بیشتر کنم بلکه شور و نشاط تلاوتم هم بیشتر شه . ان شالله اساتید هم قضاوت کنن و بفرمایند سرعت تلاوت ما در این حد خوبه یا نه؟ ...... بازم از شیخ صدرای عزیز تشکر میکنم که نکاتی رو گوش زد کردند.....
منتظر نظر اساتید هستم.... استاد بخشنده ، استاد عباسی و بقیه دوستان
با تشکر
۱۳۹۳-۰۲-۲۸, ۱۲:۱۳ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 16
اعتبار: 358

ارسال: #457
سلام علیکم خدمت همه اساتیدودوستان بزرگوار.حقیریه سالی میشه ازدنیای تلاوت دوربودم.به خاطرهمین گفتیم یه تلاوتی انجام بدیم ودراختیاردوستان قراربدیم وازنظرات شمابزرگواران استفاده کنیم.خستگی صدادراین تلاوت مشخصه A16 مشکلات زیادی هم دیده میشه که امیدوارم اساتیدراهنمایی لازم روانجام بدن.حقیقتش دلم خیلی براخودم میسوزه که این همه ازتلاوت دوربودم وعقب موندم.التماس دعا.تلاوت

خدایا!
این دنیای هرزه هر لحظه دامی تازه می گسترد و خود را برای کسی می آراید.
راههای به سوی تو را یا سدّ سکوی مقام می نهد یا گودال زندگی می کند یا دام ثروت می گسترد یا به خویشمان مشغول می دارد و یا …
می دانی که بی پرواز از این موانع نمی توان گذشت.
خدایا!
قدرت پرواز را از تو می طلبیم.
۱۳۹۳-۰۲-۲۸, ۰۸:۲۰ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
مدیر انجمن رایانه و موبایل اسلامی
*
موضوع‌ها: 56
اعتبار: 327

ارسال: #458
(۱۳۹۳-۰۲-۲۸, ۰۸:۲۰ ب.ظ)مجتبی فرامرزی نوشته: سلام علیکم خدمت همه اساتیدودوستان بزرگوار.حقیریه سالی میشه ازدنیای تلاوت دوربودم.به خاطرهمین گفتیم یه تلاوتی انجام بدیم ودراختیاردوستان قراربدیم وازنظرات شمابزرگواران استفاده کنیم.خستگی صدادراین تلاوت مشخصه A16 مشکلات زیادی هم دیده میشه که امیدوارم اساتیدراهنمایی لازم روانجام بدن.حقیقتش دلم خیلی براخودم میسوزه که این همه ازتلاوت دوربودم وعقب موندم.التماس دعا.تلاوت
سلام
داداش واقعا افت داشته تلاوتت.
هرچه زودتر اقدام ب تمرین کردن بکن،هنوزم دیر نشده.
قبلا خوشتیپ بودی تلاوتتم بهتر بود A05

بیاید ظهور کنیم،

او منتظر ماست ...
۱۳۹۳-۰۲-۲۸, ۱۱:۳۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
مدیر تالار موضوعات و مطالب آزاد
*
موضوع‌ها: 64
اعتبار: 108

ارسال: #459
(۱۳۹۳-۰۲-۲۸, ۱۲:۱۳ ب.ظ)احمد شحات نوشته:
(۱۳۹۳-۰۲-۲۵, ۰۲:۳۹ ب.ظ)شیخ صدرا نوشته:
تلاوت 17دیقه است....

قسمت دوم:

اجرتون با قرآن
سلام

بازم تاکید میکنم تقلید تقلید تقل

سلام دوستان
ممنونیم از شیخ صدرا که تلاوت ما رو به خوبی نقد کردن...... نکات قشنگی رو فرمودید.... فقط در مورد سرعت تلاوت که فرمودید از اساتید میخوام که نظرشونو بفرمایند.... من قبلا با سرعت شحات تلاوت میکردم( البته زمان پختگیش که تو تلاوت های ایرانش کاملا مشخصه) ....با سرعت کم که تلاوت میکردم احساس میکردم واسه شنونده کسل کننده است.... اونوقت تلاوتای جوونی شحات رو هم که گوش میدیم ریتم و سرعت تلاوتشون با زمان پختگیشون خیلی تفاوت داره و انور و محمود هم سرعت تلاوتشون تا حدودی بالاست..... در مورد سرعت تلاوت هم این نکته نباید فراموش شه که صداها متفاوتن من که صدام بمه اگه سرعتشم پایین باشه خیلی کسل کننده میشه.... و فک کنم صدا که پخته میشه خودبخود سرعت هم میاد پایین...... با این استدلال ها تصمیم گرفتم سرعت تلاوتمو یه کم بیشتر کنم بلکه شور و نشاط تلاوتم هم بیشتر شه . ان شالله اساتید هم قضاوت کنن و بفرمایند سرعت تلاوت ما در این حد خوبه یا نه؟ ...... بازم از شیخ صدرای عزیز تشکر میکنم که نکاتی رو گوش زد کردند.....
منتظر نظر اساتید هستم.... استاد بخشنده ، استاد عباسی و بقیه دوستان
با تشکر
والا من خیلی سر در نمیارم ولی حس می کنم این سرعت خوب باشه البته اساتید باید نظر بدن و بنده عددی نیستم ولی خودم حس می کنم با توجه به اون نکته ای که گفتید واسه شنونده کسل کننده است این سرعتی که انتخاب کردید خوب باشه چون خودم این اعتقاد رو دارم که قاری برای خودش نمی خونه و مستمع تلاوت باید در اولویت باشه و قاری باید طوری تلاوت کنه که بتونه رو مخاطب تاثیرگذار باشه البته بازم میگم که نظر من حقیر ارزشی نداره و این اساتید هستند که باید نظر بدن...
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, ۱۲:۰۹ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #460
(۱۳۹۳-۰۲-۱۶, ۰۱:۴۸ ق.ظ)hoseinparsaie نوشته: سلام علیکم
لینک تلاوت بنده . ممنون میشم اگه لطف کنید و ایرادامو بگید A03
اجر همتون با صاحب قرآن
التماس دعا

http://www.4shared.com/mp3/cGorRkqJba/090217_002.html
سلام علیکم

با توجه به اینکه تلاوت شما توسط عزیزان کارشناس مورد تحلیل قرار گرفته طبق درخواست شما فقط به خروجهای تلاوتتان اشاره می کنیم . در تحریرهای هر دو کلمه عبارت ( سوآء الجحیم ) خروج اتفاق افتاد _ خروج در تحریر کلمات محضرین _ نزلا _ حمیم _ اذا الجحیم ... البته خروجهای بسیار ریز هم مشاهده شد که فعلا بهتر هست روی خروجهای درشت تمرکز و تمرین کنید .

شما حافظه لحنی خوبی دارید گاهی کارهای تکنیکی خوبی از شما مشاهده می شود و لیکن می بایست گوش خود را نسبت به کوچکترین خروجها حساس کنید در اینجا وسواس در توجه به عدم خروج پسندیده هست . ان شاء الله موفق باشید .

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, ۱۲:۱۹ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ