زمان کنونی: ۱۳۹۸-۰۶-۰۳، ۱۲:۱۸ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 6 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
متانتی خاص در اوج‌خوانی استاد «شحات»
نویسنده پیام
مـدیـریـت کـل سـایـت
*
موضوع‌ها: 238
اعتبار: 388
سپاس‌ها: 321
13 سپاس گرفته‌شده در 109 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
Heart  متانتی خاص در اوج‌خوانی استاد «شحات»

پیشکسوت قرآنی کشور بیان کرد: تلاوت‌های استاد شحات از این حیث که متانتی خاص در اوج‌خوانی‌اش بود، تأثیر بسیار زیادی در میان قاریان جوان داشت.
[عکس: 78109_773.jpg]
قرآن(ایکنا)، شناخت هرچه بیشتر از قاریان متقدم و برجسته جهان اسلام، کمک شایانی به قاریان جوان خواهد کرد در همین زمینه به بررسی شخصیت و تلاوت سبک زیبای مرحوم استاد شحات انور می‌پردازیم. 
[عکس: 81596_932.jpg]

حبیب مهکام، پیشکسوت قرآنی کشور با اشاره به خاطراتی از حضور استاد شحات در ایران گفت: بنده مجری برنامه‌های مرحوم استاد شحات در محافل قرآنی بودم که هم در تهران و هم در سایر شهرهای دیگر به‌ویژه تبریز اجرا شد. پیشکسوت قرآنی کشور در ادامه سخنان خود در این زمینه تصریح کرد: تلاوت‌های استاد شحات محمد انور خیلی تأثیرگذار بود و متانت خاصی که در اوج‌خوانی ایشان بود، تأثیر بسیار زیادی در جوانان ما گذاشت.وی اظهار کرد: این هم فراموش‌شدنی نیست که روزی در فردودگاه مهرآباد تهران همراه با استاد شحات منتظر بودیم تا سوار هواپیما شده و به سمت تبریز حرکت کنیم که ایشان ناگهان فرمودند که «جناب مهکام همه می‌گویند که من از نظر صورت و سیما شبیه به شما هستم» و من نیز به ن پیارشاد استاد سوره مبارکه شورا را با حلاوت و حرارت خاصی تلاوت کردند و این تلاوت از تلاوت‌های ماندگار استاد است. استاد شحات انور از نظر عموم خیلی تأثیرگذار نبود یعنی من از کسی به اون معنا مطلب خاصی نشنیدم ولی از نظر تخصصی برخورد کردن، جوانان و نوجوانان و قرآنیان از استاد شحات تقلید می‌کنند. استاد یک جهش قرآنی ایجاد کرد و در قرآنیان ایرانی بسیار تأثیرگذار بود.وی در پایان سخنان خود در این زمینه به یک پیام قرآنی اشاره کرد و گفت: در آخرین آیه سوره مبارکه مزمل (آیه 20)، قرآن کریم دو بار بر خواندن قرآن کریم تأکید می‌کند که «بخوان قرآن که دل آرام گیرد، بخوان تا جان ز جانان جان بگیرد» و امیدوارم تمام ملت ایران به‌ویژه نسل جوان و نوجوان کشور به این نکته قرآنی توجه ویژه کنند.

منبع : ایکنا

[عکس: quran.png]

.: سایت قاریان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران :.
[عکس: 7276d23355c.png]
۱۳۹۴-۱۲-۲۰, ۰۱:۴۴ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #2
RE: متانتی خاص در اوج‌خوانی استاد «شحات»
(۱۳۹۴-۱۲-۲۰, ۰۱:۴۴ ب.ظ)'GHARIAN' نوشته:
پیشکسوت قرآنی کشور بیان کرد: تلاوت‌های استاد شحات از این حیث که متانتی خاص در اوج‌خوانی‌اش بود، تأثیر بسیار زیادی در میان قاریان جوان داشت.
[عکس: 78109_773.jpg]
قرآن(ایکنا)، شناخت هرچه بیشتر از قاریان متقدم و برجسته جهان اسلام، کمک شایانی به قاریان جوان خواهد کرد در همین زمینه به بررسی شخصیت و تلاوت سبک زیبای مرحوم استاد شحات انور می‌پردازیم. 
[عکس: 81596_932.jpg]

حبیب مهکام، پیشکسوت قرآنی کشور با اشاره به خاطراتی از حضور استاد شحات در ایران گفت: بنده مجری برنامه‌های مرحوم استاد شحات در محافل قرآنی بودم که هم در تهران و هم در سایر شهرهای دیگر به‌ویژه تبریز اجرا شد. پیشکسوت قرآنی کشور در ادامه سخنان خود در این زمینه تصریح کرد: تلاوت‌های استاد شحات محمد انور خیلی تأثیرگذار بود و متانت خاصی که در اوج‌خوانی ایشان بود، تأثیر بسیار زیادی در جوانان ما گذاشت.وی اظهار کرد: این هم فراموش‌شدنی نیست که روزی در فردودگاه مهرآباد تهران همراه با استاد شحات منتظر بودیم تا سوار هواپیما شده و به سمت تبریز حرکت کنیم که ایشان ناگهان فرمودند که «جناب مهکام همه می‌گویند که من از نظر صورت و سیما شبیه به شما هستم» و من نیز به ن پیارشاد استاد سوره مبارکه شورا را با حلاوت و حرارت خاصی تلاوت کردند و این تلاوت از تلاوت‌های ماندگار استاد است. استاد شحات انور از نظر عموم خیلی تأثیرگذار نبود یعنی من از کسی به اون معنا مطلب خاصی نشنیدم ولی از نظر تخصصی برخورد کردن، جوانان و نوجوانان و قرآنیان از استاد شحات تقلید می‌کنند. استاد یک جهش قرآنی ایجاد کرد و در قرآنیان ایرانی بسیار تأثیرگذار بود.وی در پایان سخنان خود در این زمینه به یک پیام قرآنی اشاره کرد و گفت: در آخرین آیه سوره مبارکه مزمل (آیه 20)، قرآن کریم دو بار بر خواندن قرآن کریم تأکید می‌کند که «بخوان قرآن که دل آرام گیرد، بخوان تا جان ز جانان جان بگیرد» و امیدوارم تمام ملت ایران به‌ویژه نسل جوان و نوجوان کشور به این نکته قرآنی توجه ویژه کنند.

منبع : ایکنا

سلام[img]/images/Smiles/a40.gif[/img][img]/images/Smiles/a57.gif[/img]
خدا بیامرزه شیخ شحات رو ... هرچی بیشتر از ایشون گوش میدیم به زیبایی تلاوتشون بیشتر پی می بریم....
کلا خانواده شحات صدا دهیشون خیلی اصولیه ... سواد این کار رو دارن...... [img]/images/Smiles/a22.gif[/img]
اکثر قاریا تو ایران از ایشون الگو گرفتن ..... 

۱۳۹۴-۱۲-۲۱, ۱۱:۰۹ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 4
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال

ارسال: #3
Heart  RE: متانتی خاص در اوج‌خوانی استاد «شحات»
بله واقعا ایشون یه الگو هستن. خصوصا در متانت. شما تلاوت های تصویری قاریان دیگه رو ببینید. مثلا عبدالباسط. ببینید چقد به خودش فشار میاره. چقد دستاشو روی سرش جا به جا می کنه. چقد صداشو بالا می بره تا مردمو جذب کنه.
همین خوندن های غیر اصولی بود که باعث شد ایشون سرطان حنجره بگیرن و جامعه قرآنی این مروارید رو از دست بده.
یا استاد غلوش. با چه فشاری میخونه و چقدر عرق می کنه.
باور کنید هنوز تو هیچ تلاوتی ندیدم استاد شحات دستشون رو روی صورت بزارن. فرزندانشون هم این اصل رو به خوبی رعایت می کنن.
به همه قاریان ایرانی پیشنهاد می کنم حتی در اوج به  خودشون اصلا فشار نیارن و کاملا ریلکس تلاوتشون رو انجام بدن.

۱۳۹۵-۰۱-۰۶, ۰۵:۰۵ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ