تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم اعلام برائت اهل بیت علیهم السلام از غالیان
بسم الله الرحمن الرحیم
روایات در رد و اعلام برائت از غلو کنندگان در ارتباط با اهل بیت علیهم السلام بسیار فراوانند و در اینجا به دلیل تاکید بر انتشار در توقیعی از صاحب الزمان صلوات الله علیه فعلا یکی از مهم ترین آن ها را قرار می دهم و در آینده ان شاءالله به طور مفصل تر موارد را خواهیم آورد.

و از جمله توقيعاتى كه از جانب حضرت صاحب الزّمان(علیه السلام)  در ردّ غلات خارج شده نامه ‏اى است كه در پاسخ محمّد بن علىّ بن هلال كرخى داده ‏اند:

اى محمّد بن علىّ، خداوند بسى برتر از آن چيزهايى است كه او را وصف مى ‏كنند، پاك و منزّه است و به حمد شايسته، ما هرگز شريكان او در علم نيستيم و نه در قدرت و نيرويش، بلكه هيچ كس جز او از غيب خبردار نيست، همچنان كه در كتاب محكم خود فرموده: «بگو جز خدا هيچ يك از أهل آسمان و زمين از غيب خبر ندارند- نمل: 65».
و من و تمام اجداد نخستينم: حضرات آدم و نوح و إبراهيم و موسى و غير انبياى ايشان، و از آخرين؛ محمّد رسول خدا و علىّ بن أبى طالب و جز آن دو از امامان گذشته- صلوات اللَّه عليهم اجمعين- تا آخر عمرم و پايان روزگار همه و همه بندگان خداوند عزّ و جلّ مى‏ باشيم، خداوند عزّ و جلّ مى‏ فرمايد: «و هر كه از ياد كرد و ذكر و پند من روى بگرداند پس معيشت و زيستنى تنگ دارد و روز رستاخيز او را نابينا برانگيزم. گويد:
پروردگارا! چرا مرا نابينا برانگيختى و حال آنكه بينا بودم؟! گويد: بدين گونه [امروز كور محشور شدى زيرا] آيات ما به تو رسيد و تو آنها را به فراموشى سپردى و همچنان امروز فراموش مى‏شوى- طه: 126- 124».
اى محمّد بن علىّ، افرادى احمق و جاهل از شيعيان و گروهى كه مذهبشان به اندازه بال مگسى ارزش ندارد خاطرم را آزرده ‏اند! پس من خداوند لا شريك را به گواهى مى ‏گيريم و تنها همان شهادت كافى است، و نيز رسول او محمّد (صلی الله علیه و آله) و تمام ملائكه و انبياء و اولياء را به شهادت مى‏ گيريم.
و نيز تو را و تمام كسانى كه نامه‏ام را استماع خواهند كرد كه من در پيشگاه خدا و رسول او از تمام كسانى كه معتقدند ما غيب را مى‏ دانيم يا در ملك خدا مشاركت داريم و جايگاه ما را در مكانى جز آن محلّى كه مورد رضايت خدا بوده و براى همان خلق فرموده قرار دهد يا از مواردى كه برايت تفسير كردم و در ابتداى نامه آشكار نمودم تعدّى و تجاوز كند از تمام آنها همه و همه ابراز بيزارى و برائت مى‏ كنم!!.
و تمام شما را به گواهى مى ‏گيرم هر كسى را كه من از او اظهار برائت مى ‏كنم بى ‏شكّ خداوند و ملائكه و رسولان و اولياء همگى از او بيزارند. و من توقيع در اين نامه را بصورت امانت بر گردن تو و هر كه آن را استماع نمايد نهادم كه آن را از احدى از شيعيان و موالى ما كتمان و پنهان مسازد، تا اين مطالب بر تمامى آنان آشكار و ظاهر گردد، شايد خداوند عزّ و جلّ از ايشان جبران فرموده و آنان به دين حقّ مراجعت كنند، و از راهى كه آخرش را نمى‏ دانند و به آن نخواهند رسيد باز ايستند، پس هر كه نامه مرا فهميد و دريافت و از آنچه امر و نهى ساختم بازنگشت، اين چنين كسى شايسته لعن خداوند و آن بندگان‏ صالحى كه برايت گفتم گردد[1]
[1] الإحتجاج على أهل اللجاج طبرسي، ج‏2، ص: 473

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...
پاسخ }}
سپاس شده توسط: زینب74
آگهی