انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: آشنایی و معرفی کوتاه سایت Tanzil.info
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
به نام خدا
سلام

نام این پروژه تنزیل است و توسط دکتر حمید ضررابی زاده(فوق دکتری علوم کامپیوتر از دانشگاه کارلتون) انجام شده است. در صفحه ویکی این پروژه آمده "تنزیل پروژه قرآنی است که در سال 2007 برای بوجود آوردن متن قرآن فوق العاده صحیح برای استفاده در سایتهای دیگر بوجود آمد. هدف ما در پروژه تنزیل تولید یک متن استاندارد قرآن است تا به عنوان یک منبع قابل اطمینان در وب عرضه شود."

بدین ترتیب شما هم می توانید با استفاده از تنزیل با خیال راحت یک پروژه قرآنی را راه اندازی کنید. برای مثال می توان به پروژه ذکر اشاره کرده که نرم افزار قرانی متن باز است و می توانید یه رایگان آنرا دانلود کرده و پس از نصب بر روی سیستم خود از آن استفاده کنید. این پروژه هم از تنزیل استفاده می کند.

اما تنزیل تنها این نیست. سایت تنزیل خود سایت بسیار کامل و جالبی برای کسانی است که می خواهند قرآن را به صورت آنلاین مطالعه کنند. با ورود به سایت تنزیل با یک رابط کاربری ساده ولی گیرا روبرو می شوید. امکاناتی که می توانید از آنها استفاده کنید در ستون سمت چپ قرار گرفته اند و متن قرآن در سمت راست. می توانید در قرآن جستجو کنید. سوره و آیه مورد نظر خود را برای مطالعه انتخاب کنید. از میان 20 قاری مختلف یکی را برای شنیدن سوره مورد نظر انتخاب کنید. ترجمه قرآن را به زبانهای مختلف ببینید (فقط برای فارسی 5 ترجمه مختلف دارد). 6 رسم الخط مختلف را انتخاب کنید. اندازه و نوع فونت را هم می توانید انتخاب کنید.
لازم به ذکر است که تنزیل در هنگام نوشتن این متن بیش از 2300 طرفدار در فیس بوک دارد.

بررسی دقیق این پروژه برای همه کسانی که به دنبال راه اندازی پروژه های قرآنی هستند به شدت توصیه می شود.

منبع : http://www.iclub.ir/