انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: بیوگرافی کامل از حمید شاکرنژاد
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
به نام خدا
سلام

[عکس: 1865.jpg]

.
(بیوگرافی حمید شاكرنژاد) متولد: 7/3/1360 تحصيلات: ليسانس عمران نام اساتيد: حاج محمود فرقاني ، حاج سيد جواد سادات‌فاطمي ، حاج سيد مجتبي سادات‌فاطمي شروع فعاليت: وي از سنين كودكي ابتدا قرآن را در سطوح ابتدايي در نزد پدرش محمد شاكرنژاد آغاز كرد و از آن به بعد با شركت مداوم در جلسات قرآن كريم از محضر اساتيد بهره برد . در زمينه تجويد از راهنمايي‌ها و جلسات استاد فرقاني كسب فيض كرد ودر زمينه صوت ولحن در محضر استاد سيد مجتبي سادات‌فاطمي و در زمينه وقف وابتدا در محضر استاد سيدجواد سادات‌فاطمي كسب فيض كرد وبيشتر ار نوارهاي استاد مصطفي اسماعيل استفاده كرده است . مقامهاي داخلي: * نفر اول مسابقات بسيج سراسر كشور در رشته قرائت در سال 1379 * نفر اول مسابقات فرهگ و ارشاد اسلامي سراسر كشور در سال 1382 * نفر اول مسابقات جشنواره سراسري دانشجويان كشور در سال 1383 * نفر اول مسابقات اوقاف سراسر كشور در سال 1384 * نفر اول مسابقات وزارت نيرو سراسر كشور در سال 1385 مقامهاي بين المللي: * نفر سوم مسابقات بين‌المللي مالزي در سال 1383 * نفر اول مسابقات بين‌المللي جمهوري اسلامي ايران در سال 1384 مأموريت هاي قرآني داخل كشور: تشكيل جلسه قرآن در جوار بارگاه ملكوتي حضرت رضا(ع) و همچنين تلاوت در محافل قرآني دارالقرآن آستان قدس رضوي و اجراي برنامه‌هاي قرائت قرآن در سطح كشور تشكيل جلسه قرآن در جوار بارگاه ملكوتي حضرت رضا(ع) و همچنين تلاوت در محافل قرآني دارالقرآن آستان قدس رضوي و اجراي برنامه‌هاي قرائت قرآن در سطح كشور
این یک مورد رو کم داشت (متاهل و صاحب یک فرزند پسر به نام امیرمحمد که ان شاء الله از قاریان نسل بعدی خواهد بود مانند پدر بزرگوارش و عموی گرامیشون حاج حامد اقا)A03A03
سلام بنظرم کمی بریم سراغ حاج حمید بهتره چون واقعا درحق ایشان اجحاف داره میشه
بزرگترین شاخصه ی تلاوت ایشان حزن ومعنویت بی بدیل وحس سرشاراست که درزمان تلاوت خضوع وخشوع ازایشان می بارد
این حزن بعلاوه جنس زیبای صدا وهمچنین چگونگی چینش الحان واستفاده مناسب ازآن ها ازتلاوت ایشان تلاوتی منحصر به فرد ساخته است .درمورد اخلاقش هم که پر واضح است که انسانی شریف بااخلاق ومهربان ودوست داشتی است واین را همه می دانیم (کثر الله امثاله)انشاءالله دراین موضوع شرکت کنید واگر قطعه ویا تلاوتی دارید بگذارید تااستفاده کنیم
شیخ حمید دارای بم خوانی قوی ولی ضعف نسبی در اوج خوانی میباشند. تا جاییکه بنده میدونم ایشون از تبریز شهر ما ازدواج کرده و در واقع هم شهری هستیم! تلاوت سوره اسرا ایشون رو که در جمع سربازی خونندن خیلی عالیه
(۱۳۹۰-۱۰-۳۰, ۱۰:۱۰ ب.ظ)مهدی مجید نوشته: [ -> ]تلاوت سوره قصص در بیت رهبری استاد رو خیلی میپسندم
بطوری که اگر کمتر از نیم ثانیه هم از آن تلاوت پخش شود متوجه میشم وحال دیگری پیدا میکنم.
بخصوص آخراش از ستجدونی ان شا الله....تا بوکیل.

فکر کنم شما تلاوت حاج حامد اقا رو میگید چون ایشون تلاوت بسیار زیبای قصص رو در بیت رهبری خوندن و تلاوت بسیار زیبایی هست. حاج حمید اقا امسال سوره کهف رو خوندن و سال84 هم سوره حدید دیگه از ایشون تلاوتی از بیت رهبری من گوش نکردم حالا شاید دوستان علاوه بر این دو تلاوت تلاوت دیگه ای رو گوش داده باشند.

من تلاوتهای این بزرگوار رو خیلی دوست دارم اولین تلاوتی که از ایشون شنیدم تلاوت سوره شعرا بود.
من زیاد در بحث قرائت وارد نیستم که نظر بدم ولی همین قدر میتونم بگم که لحن بسیار زیبایی دارند از همه لحاظ خوب هستند. اما هر چی از اخلاقشون بگم کم گفتم خیلی خوش اخلاق و مهربان و بسیار متواضع هستند خداوند ایشون و خانواده محترمشون رو حفظ کند. این رو هم بگم ایشون الان در رشته علوم قرانی مقطع کارشناسی ارشد در حال ادامه تحصیل هستند.
اینم یه تلاوت بسیار زیبا از ایشون
حاج حمید شاکرنژاد
(۱۳۹۰-۱۰-۳۰, ۱۰:۲۳ ب.ظ)davidzz نوشته: [ -> ]شیخ حمید دارای بم خوانی قوی ولی ضعف نسبی در اوج خوانی میباشند. تا جاییکه بنده میدونم ایشون از تبریز شهر ما ازدواج کرده و در واقع هم شهری هستیم! تلاوت سوره اسرا ایشون رو که در جمع سربازی خونندن خیلی عالیه

بله درسته همسرشون از تبریز هست.
لطفا اگر این تلاوت رو دارید در انجمن قرار بدید تا ما هم استفاده کنیم.
چشم تا آینده نزدیک تقدیمتون میکنم
سلام.
و سلام خدا بر کسی که این موضوع رو مطرح کرد.
حاج حمید از نظر این حقیر مصریترین قاری ایران هستند. صدای پرطنین و محزون، تلاوت موزون و همگون، سبک ثقیل و استوار و ... از ایشون یک قاری منحصر بفرد ساخته.... عصر ایشون هنوز فرا نرسیده...
اخلاقشون هم مثل تلاوتشون منحصر به فرده... مهربون و متواضع... ایشون تنها قاری بین المللی بودند که متواضعانه درخواست بنده رو برای برگزاری جلسه تمرینی تلاوت مفهومی پذیرفتند و این لطف ایشون کمک بزرگی به ادامه تحقیقات من کرد.
... هر کجا هست خدایا بسلامت دارش...
(۱۳۹۰-۱۱-۰۱, ۰۲:۱۰ ق.ظ)ثاقبه نوشته: [ -> ]سلام.
و سلام خدا بر کسی که این موضوع رو مطرح کرد.
حاج حمید از نظر این حقیر مصریترین قاری ایران هستند. صدای پرطنین و محزون، تلاوت موزون و همگون، سبک ثقیل و استوار و ... از ایشون یک قاری منحصر بفرد ساخته.... عصر ایشون هنوز فرا نرسیده...
اخلاقشون هم مثل تلاوتشون منحصر به فرده... مهربون و متواضع... ایشون تنها قاری بین المللی بودند که متواضعانه درخواست بنده رو برای برگزاری جلسه تمرینی تلاوت مفهومی پذیرفتند و این لطف ایشون کمک بزرگی به ادامه تحقیقات من کرد.
... هر کجا هست خدایا بسلامت دارش...

سلام .....دیگه چیکارکنیم همشهری ماست A03تلاوتشون رودوبارازنزدیک گوش کردم خیلی خوب بودان شاءالله موفق باشند.
صفحات: 1 2