انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: محمد تقی خان
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: mohamad-taghi-khan.jpg]
سلام. بعد از دعوت محمد تقی خان به برنامه ماه عسل و مصاحبه با ایشان و بعد از اینکه این نوجوان 14 ساله رو شناختم حیفم اومد ازش تو سایت ننویسم.محمد تقی خان الگوی خوبی برای نوجونای ماست.دیشب هم به مسجد ولیعصر قم دعوت شده بودA03
این حافظ قرآن کریم که از او بعنوان یکی از نوابغ جهان اسلام یاد می شود، 14 سال سن دارد و اهل شهر لاهور پاکستان است . محمد تقی خان ، حافظ و قاری قرآن کریم با استفاده از روشهای مختلف از جمله زبان اشاره قادر به تشخیص آیات مورد درخواست افراد برای قرائت است ، وی در سن 10 سالگی کار حفظ قرآن را آغاز و در 11 سالگی به اتمام رسانده است . این حافظ و قاری قران کریم قادر به ترجمه و قرائت آیات نورانی قرآن به زبانهای فارسی – انگلیسی – عربی و اردو است و تاکنون در مسابقات مختلف حفظ و قرائت قرآن کریم در سطح کشورهای اسلامی شرکت و موفق به کسب عنوانهای برتر مسابقات شده است . وی هم اکنون برای تحصیل علوم دینی ساکن شهر قم است .
[عکس: IMAGE634326688978828750.jpg]
محمدتقی خان، حافظ کل قرآن کریم از کشور پاکستان در گفتگو با خبرنگار شبستان در زاهدان گفت: درسال 1377 در کشور پاکستان و در خانواده ای مذهبی متولد شدم که متاسفانه در سن سه سالگی پدرم را که از روحانیان سرشناس پاکستان بود از دست دادم و تحت سرپرستی برادرم قرار گرفتم.
وی با اشاره به اینکه قادر به قرائت قرآن از حفظ به 50 روش است، افزود: پس از مرگ پدر همراه با خانواده به ایران مهاجرت و در شهرستان قم اقامت کردیم و زیر نظر اساتید مجرب قرآنی به فراگیری قرآن پرداخته و در کمتر از 9 ماه موفق به حفظ کل قرآن کریم با ابداع روش‌های متنوع و جذاب قرائت شده و در این زمینه پیشرفت قابل توجهی کردم و در حال حاضر چند سالی است که در حوزه علمیه قم به عنوان طلبه مشغول کسب علم و دانش هستم.
نابغه قرآن احترام به پدر و مادر را از جمله عوامل موفقیت خود در این زمینه عنوان و تصریح کرد: خداوند فضل خویش را شامل حالم کرد و مسیر قرآنی را که دعای همیشگی والدینم بود، در قلبم جای داد.
محمد تقی خان در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون به کشورهای مختلفی از جمله عراق سفر داشتم و قرار است در نیمه دوم ماه مبارک رمضان به کشورهای کویت، عمان و امارات سفر کنم.
گفتنی است: وی سؤالات قرآنی را با استفاده از روش‌های نوینی که خود ابداع کرده پاسخ داده و روش بازگشت 300 و 400 صفحه‌ای به صفحات گذشته، قرائت آیات ابتدایی آن صفحات، حفظ به روش تسلسل آیات و اجرای آن همراه با حاضران (شبیه مشاعره در ادبیات فارسی)، تلاوت آیات تنها با اشاره چشم و حرکت چهره و همچنین پاسخ به سوال حاضران و بیان سوره قرآن با شنیدن نام فرد سوال کننده و کلمه مورد نظر وی از جمله این روش هاست که حیرت حاضران در جلسات قرائتش را برمی انگیزد.
نقل قول:تلاوت آیات تنها با اشاره چشم و حرکت چهره و همچنین پاسخ به سوال حاضران و بیان سوره قرآن با شنیدن نام فرد سوال کننده و کلمه مورد نظر وی از جمله این روش هاست که حیرت حاضران در جلسات قرائتش را برمی انگیزد.
همچین چیزی امکان داره؟؟
ایشون اومدند زاهدان من هم در جلسه ایشون حضور داشتم واقعا عجیب بود یکی از حاضران جلسه آیه ای انتخاب کرد بعد در گوش برادر بزرگتر محمد تقی آیه را ضمضمه کرد برادر محمد تقی به محمد تقی نگاه می کرد و محمد تقی درست همون آیه انتخاب شده توسط فرد مذکور رو خوند
یکی از کارهای محمدتقی خان مشاعره با آیات قرآن است. به نظر دوستان این کار درسته یا نه؟ چرا؟
(۱۳۹۰-۱۱-۰۶, ۰۴:۵۳ ب.ظ)qoran74 نوشته: [ -> ]یکی از کارهای محمدتقی خان مشاعره با آیات قرآن است. به نظر دوستان این کار درسته یا نه؟ چرا؟

نه.

بنده که کلا با این جور کارها خیلی موافق نیستم چون آدم رو شاید از اصل قرآن دور کنه.

حالا من بلد باشم که هشتادمین کلمه بیستمین صفحه رسم الخط کیخایی چیه به چه دردم می خوره. به جاش باید بریم دنبال تلاوت و مفاهیم قرآن.!!!!!!!!
(۱۳۹۰-۱۱-۰۶, ۰۴:۵۳ ب.ظ)qoran74 نوشته: [ -> ]یکی از کارهای محمدتقی خان مشاعره با آیات قرآن است. به نظر دوستان این کار درسته یا نه؟ چرا؟

سلام
من فکر میکنم شان قرآن رو پایین میاره آدم که برای تایید و تحکیم دانسته های خودش نباید دست به هر کاری بزنه
امروز مشاعره با قرآن فردا ناعوذ بالله........