انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: مداحی حاج محمود کریمی شبیه تلاوت استاد شحات محمدانور
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
سلام به نظرتون این مقطع از تلاوت استاد شبیه به مداحی حاج محمود کریمی نیست؟؟البته استاد آیه 127 سوره نساء رو واقعا شبیه به این مداحی خونده متاسفانه نتونستم اون تلاوت رو پیدا کنم!
دانلود مقطع استاد شحات
دانلود مداحی حاج محمود کریمی
دانلود تلاوت کامل این مقطع سوره مبارکه کهف و سوره شمس و زلزال
سلام علیکم یاسمن خانم A03

بهتره بگیم مداحی آقای کریمی شبیه تلاوت استاد شحات هست. قسمت های ابتدای مداحی آقای کریمی شبیه تلاوت استاد شحات هست.

این نکته رو هم نباید فراموش کنیم که آقای کریمی قبل از مداحی، قاری قرآن بودندA03

التماس دعا.یاحق
سلام علیکم

خیلی ممنون از حسن سلیقه یاسمن خانم
جناب صفری یادآوری خوبی بود شحات انور تقریبا جای پدر حاج محمود هست بهتره که بگیم مداحی حاج محمود شبیه استاد شحات انور هست .... یکی از دوستان مداح ما میگفت در اجلاس بزرگی که مداحان منتخب سراسر کشور دعوت شده بودند حاج محمود کریمی جهت آموزش مداحان سخنرانی داشتند ایشان خطاب به کلیه مداحان گفتند اگر میخواهید مداح موفقی باشید باید از تلاوت استاد مصطفی اسمعیل و استاد شحات انور خیلی استفاده کنید .

موفق باشید
خب تابلوئه که حاج محمود آقا از شحات گرفته!
حاج محمود آقا چند جای دیگه هم از نغمات قرآنی استفاده کردن، به خصوص صبارو خیلی دوست دارن!
حالا اگه وقت کردم میذارم
(۱۳۹۰-۱۱-۱۰, ۱۰:۰۲ ب.ظ)naser.mti نوشته: [ -> ]حاج محمود آقا چند جای دیگه هم از نغمات قرآنی استفاده کردن، به خصوص صبارو خیلی دوست دارن!

مگه اکثر روضه ها صبانیستند؟؟؟
(۱۳۹۰-۱۱-۱۰, ۱۰:۴۸ ب.ظ)moztarzadeh نوشته: [ -> ]
(۱۳۹۰-۱۱-۱۰, ۰۷:۱۷ ب.ظ)yaseman9 نوشته: [ -> ]سلام به نظرتون این مقطع از تلاوت استاد شبیه به مداحی حاج محمود کریمی نیست؟؟البته استاد آیه 127 سوره نساء رو واقعا شبیه به این مداحی خونده متاسفانه نتونستم اون تلاوت رو پیدا کنم!
دانلود مقطع استاد شحات

سلام
خب شاید اینطور باشه و حاج محمود از شحات گرفته باشه!!
حالا مقصود شما دقیقا چیه!؟ می خوایید بگید کار بدی کرده!A33A05
علیک سلام.اصلا؛ برام جالبه.هیچکدوم از همدیگه تقلید نکردن!البته من تا آنجا که میدونم استاد شحات از دستگاههای ایرانی تو تلاوتش استفاده می کرده ولی این به این معنا نیست که استاد شحات از حاج محمود کریمی تقلید کرده یه آهنگه هر دو استفاده کردن.A03

در بالا عرض کردیم حاج محمود کریمی خودشون گفتند از مصطفی اسمعیل و شحات انور بهره های فراوانی برده اند ....
(۱۳۹۰-۱۱-۱۰, ۱۰:۱۹ ب.ظ)zahra20 نوشته: [ -> ]
(۱۳۹۰-۱۱-۱۰, ۱۰:۰۲ ب.ظ)naser.mti نوشته: [ -> ]حاج محمود آقا چند جای دیگه هم از نغمات قرآنی استفاده کردن، به خصوص صبارو خیلی دوست دارن!

مگه اکثر روضه ها صبانیستند؟؟؟

سلام علیکم

بهتره اسمش رو صبا نگذاریم. به علت اینکه همون طوری که در قرائت قرآن هفت دستگاه موسیقی عرب مورد استفاده قرار می گیره، در مداحی هم دستگاه های موسیقی ایرانی مورد استفاده قرار می گیرن و هیچ وقت جای این عوض نمیشه. مثلا ما توی قرائت قرآن هیچ وقت از دستگاه ماهور - به طور کامل - استفاده نمی کنیم اما شمه ای از دستگاه ماهور رو می تونیم در دستگاه عجم احساس کنیم. و هیچ وقت هم در مداحی نمیشه به صورت کامل مثلا از دستگاه صبا استفاده کرد. اما میشه قطعاتی از مقام ها رو در هر دو هنر استفاده کرد.

اما اینکه شما فرمودید در روضه ها از دستگاه صبا استفاده می کنند از نظر حقیر کمی اشتباه هست. توی مداحی تا اونجایی که بنده مطلع هستم در روضه ها معمولا از دستگاه شور و دشتی یا گاها قطعاتی از سه گاه و همایون استفاده می کنند. شاید مشابهت هایی بین بعضی قطعات دستگاه صبا و دستگاه هایی که خدمت تون عرض کردم باشه، اما به هیچ وجه نمیشه گفت که در روضه ها از دستگاه صبا - به صورت کامل منظورم هست - استفاده میشه.

ببخشید دیگه اساتید عزیز باید در این مورد نظر بدن که من جسارت می کنم و اظهار نظر می کنم.

التماس دعا. یاحق
(۱۳۹۰-۱۱-۱۰, ۰۷:۱۷ ب.ظ)yaseman9 نوشته: [ -> ]سلام به نظرتون این مقطع از تلاوت استاد شبیه به مداحی حاج محمود کریمی نیست؟؟البته استاد آیه 127 سوره نساء رو واقعا شبیه به این مداحی خونده متاسفانه نتونستم اون تلاوت رو پیدا کنم!
دانلود مقطع استاد شحات
آیه 127 سوره مبارکه نساء:دانلود
به قول شیخ ما(حامد شاکرنژاد)بعضی ازقراء مصری بعداز اینکه به ایران رفت وآمد پیدا کردند یکسری ملودی ها ونغمان جدید به تلاوتشان اضافه شد که محسوس ترین این قراء شیخ شحات است وپسرانش (البته منظور من این قطعه نیست کلا عرض کردم)
ولی هم میشه ازتلاوت قران در مداحی استفاده کرد .هم ازمداحی در تلاوت قران به خصوص ترتیل که دست انسان باز تراست (البته نباید ملودی مداحی رو عینا در تلاوت پیاده کرد چون مذموم است وبا حدیث نبوی که تلاوت قران نباید نوح باشد مغایرت پیدامی کند اما می توان با هوش موسیقایی آنرا تجزیه کردواستفاده کرد)کمااینکه قراءما بعضا استفاده می کنند مانند استاد طوسی که قطعه ای را عینا از سیب سرخی آورده بود وخودشان هم این مطلب رو تایید کردند
باید توجه داشت که این موضوع بسیار گسترده است ونیاز به یک تایپیک مستقل دارد

البته حاج محمود هم قاری بوده وهم رابطه خوبی باقراءداره والحمدلله ازمداحان قرآنی ماست
صفحات: 1 2