انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: زندگی نامه جواد فروغی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
به نام خدا
سلام

نام: جواد
نام خانوادگی: فروغي
محل تولد: مشهد
تاريخ تولد: 1358
پدرم فرهنگي و مادرم خانه دار است. داراي يك خواهر هستم كه دبير دبيرستان هاي مشهد مي باشد.و داراي يك فرزند به نام اميرعلي مي باشم. با يك سال جهش تحصيلي در سن 17 سالگي در رشته رياضي فيزيك دبيرستان را به پايان رساندم. در سال 77 در رشته مهندسي كامپيوتر در دانشگاه بين المللي كيش پذيرفته شدم و در سال 81 از دانشگاه فارغ التحصيل شدم، خدمت سربازي را در بسيج منطقه تهران بزرگ به پايان رساندم.
اينجانب بنا بر احساس وظيفه و به تاسي از مقام معظم رهبري در جهت تقويت هر چه بيشتر مباني علمي و اشاعه معارف و فرهنگ قرآني مشغول مطالعه دروس حوزوي و با مطالعه در شاخه ادبيات از قبيل مولوي، حافظ، سعدي و... بوده و حدود 10 سال با تلاش مضاعف به فراگيري زبان انگليسي و عربي اهتمام دارم تا ان شاء الله بتوانم در فرصت هاي مقتضي جوانان مسلمان خارجي را به سهم خود با واقعيات اسلام عزيز و قرآن مجيد آشنا نمايم.

حضور در مساجد و مراكز مختلف در سطح كشور و نيز با سخنراني و با انتقال مفاهيم و معارف قرآني و قرائت قرآن كريم در دانشگاه ها براي دانشجويان آينده ساز از افتخارات اينجانب و برنامه هاي در حال اجرا مي باشد. همچنين شركت در كنفرانس ها و مجالس مذهبي خارج از كشور و با سخنراني انگليسي و عربي در انتقال مفاهيم قرآن براي مسلمانان و غير مسلمانان از افتخارات بنده در خارج از كشور است.

با توفيقات الهي تا كنون بيش از 3 هزار برنامه در داخل و خارج كشور اجرا نموده ام كه 200 برنامه قرآني در كشورهاي عربستان، سوريه، لبنان، كشورهاي اقماري شوروي سابق، سنگاپور، اسكاتلند، مالزي، هنگ كنگ، قطر، امارات، تايلند، انگلستان و ... و دانشگاه هاي منچستر، ليورپول و بلك برن بوده است. با بيش از 40 پرواز خارجي و 450 پرواز داخلي جهت اجراي برنامه هاي قرآني سفر كرده ام و با دعوت بسياري از نهادها و سازمان هاي گوناگون
كشوري و لشكري در محضر علماء اعلام و مراجع عظام در كنفرانس ها، اجلاس ها، سمينارها و افتتاحيه ها و... حضوري فعال داشته ام.

منبع : http://www.javadforoghi.ir/
نمونه کامل یک قاری ایرانی و با معلومات

از خدا براشون طول عمر با عزت میخوایم
سلام
با آقای مهدی فروغی قاری قرآن نسبتی دارند!؟
من یک جا خوندم برادرشون هستند اما این جا گفته اند فقط یه خواهر دارند...
اقای جوادفروغی نمونه کامل یک قاری است وبحق ایشان به نظرمن از قاری های دیگربیشتر می تواندروی افراد مختلف تاثیر بگذارد چون ایشان هم قران را تفسیر می کندوهم تلاوت.امیدوارم در تمامی لحظات زندگی اش موفق وپیروزباشد