انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: محافل قرآنی رمضان 1434
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم . پیشاپیش فرا رسیدن ماه قرآن ، ماه مبارک رمضان رو خدمت شما قرآنیان عزیز تبریک عرض میکنم .
با اجازه از مدیران محترم و کاربران عزیز ! A38
در این تاپیک ان شاءالله تلاوت ها ، تواشیح ، ابتهال ، عکس ، تلاوت تصویری و ...... رو که در ماه مبارک رمضان سال 1434 اجرا میشه قرار داده خواهد شد .


[عکس: M_Ramazan.jpg]

دوستان محترم لطفا اگر در محفلی حضور داشتید و تلاوت و فایل جالبی ضبط کردید یا گیرتون اومد رو در صورت تمایل در این تاپیک قرار بدید تا ما هم از حال و هوا و شور قرآنی ماه مبارک رمضان با خبر بشیم .
خیلی ممنون .
در پناه قرآن
به نام خدا


قاریان مدعو امسال:


محمود شحات انور(احتمالا!)

میثم تمار

عادل الباز

محمود صدیق منشاوی

ولید یحیی راغب شرقاوی

محمود شمیس

فارق احمد ضیف

احمد شحات لاشین


رادیو قرآن قصد دارد در ایام ماه رمضان برنامه‌ای را با عنوان «شب‌های انس» هر شب ساعت 23 و 15 دقیقه به روی آنتن ببرد.

این برنامه به مدت 30 شب 30 محفل قرآنی را که در کنار بقعه شیخ عبدالله طرشتی( از نوادگان خضیوة بن ایمان از صحابه پیامبر) برگزار می‌شود پخش می‌کند.

هادی صلحجو، مدیر مرکز آموزش قرآن بقعه شیخ عبدالله طرشتی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مرکز آموزش قرآن بقعه شیخ عبدالله طرشتی تصمیم دارد که به مدت 30 شب 30 محفل انس با قرآن کریم را از ساعت 21 و 30 دقیقه تا ساعت 24 برگزار کند که شامل نماز جماعت، بیان احکام ماه رمضان و محافل قرآنی با حضور دوستداران قرآن است.

او افزود: همچنین گروه معارف و مسابقات رادیو قرآن این محفل قرآنی را به مدت 30 شب و با تأخیر یک روزه به صورت گلچین در 45 دقیقه پخش می‌کند.

صلحجو عنوان کرد: در این برنامه از کارشناسان و اساتید آشنا به مهارت‌های زندگی قرآنی از جمله استاد علیرضا فتحی پور، استاد حسین اقبالی نسب و دکتر اسماعیل عاکفی استفاده خواهیم کرد.

وی که خود اجرای این برنامه را نیز برعهده دارد، ادامه داد: از قاریان برجسته نیز برای حضور در برنامه دعوت کرده‌ایم که به تلاوت قرآن و بیان خاطراتی با موضوع قرآن می پردازند؛ از جمله این قاریان عبارت‌اند از محمد حسین سعیدیان، احمد ابوالقاسمی، کریم منصوری، حسین سبز علی، وحید وکیلی، حسین کرمی، قاسم رضیعی، حسین رستمی، امین پویا و ... .
محفل انس با قرآن با حضور استاد محمود شحات انور در حرم رضوی


[عکس: mahmood_shahat_tv.jpg]محفل انس با قرآن با حضوراستاد محمود شحات‌انور جمعه، 21 تيرماه همزمان با سوم رمضان، ساعت 19 در رواق امام خمينی(ره) بارگاه منور امام هشتم(ع) برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران از برگزاری 30 محفل قرآنی در ماه مبارک رمضان با حضور قاریان برجسته و ممتاز کشور در بقاع متبرکه شاخص استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان 30 شب 30 محفل قرآنی با حضور بیش از 60 قاری بین‌المللی از کشور ایران و مصر از ساعت 18:30 الی 20:30 در بقاع متبرکه شاخص استان تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: طرح 30 شب 30 محفل قرآنی با هدف آشنا کردن نسل جوان با آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی، قرآنی و پیروی از آموزه‌های قرآنی و انس هر چه بیشتر افراد جامعه با کلام نورانی وحی در ماه نزول قرآن در بقاع متبرکه استان تهران برگزار می‌شود.

حسینی گفت: برگزاری محافل انس با قرآن و استفاده از ابعاد دینی و اعتقادی قرآن، فضای قرآنی در جامعه ایجاد می‌کند و انس با قرآن هدایت کننده کجروی‌ها و انحراف‌های جامعه خواهد بود.

بر اساس این گزارش برنامه‌های 30 شب 30 محفل یاد شده بدین شرح است:

چهارشنبه 19 تیر ماه مصادف با اول رمضان در امامزاده ابوالحسن(ع) شهرری

پنج شنبه 20 تیرماه مصادف با دوم رمضان در امامزاده اسماعیل (ع) شهریار

جمعه 21 تیرماه مصادف با سوم رمضان در امامزاده سید فتح الله (ع) ورامین

شنبه 22 تیرماه مصادف با چهارم رمضان در امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) شمالغرب

یکشنبه 23 تیرماه مصادف با پنجم رمضان در امامزاده عبدالله و زید(ع)

دوشنبه 23 تیرماه مصادف با ششم رمضان در امامزاده عماد الدین (ع)

پنج شنبه 25 تیرماه مصادف با هفتم رمضان در امامزاده عبدالله (ع) شهرری

چهارشنبه 26 تیرماه مصادف با هشتم رمضان در امامزاده شمس الدین محمد(ع) دماوند

پنج شنبه 27 تیرماه مصادف با نهم رمضان در امامزاده زید(ع)

جمعه 28 تیرماه مصادف با دهم رمضان در امامزاده معصوم (ع)

شنبه 29 تیرماه مصادف با یازدهم رمضان در امامزاده سید ناصرالدین (ع)

یکشنبه 30 تیرماه مصادف با دوازدهم رمضان در امامزاده پنج تن (ع) لویزان

دوشنبه 31 تیرماه مصادف با سیزدهم رمضان در امامزاده یحیی و محمد(ع)

سه‌شنبه یکم مرداد مصادف با چهاردهم رمضان در امامزاده بی بی زبیده (س)

چهارشنبه دوم مردادماه مصادف با پانزدهم رمضان در امامزاده حسن (ع)

پنج‌شنبه 3 مرداد ماه مصادف با شانزدهم رمضان در امامزاده اسماعیل (ع) فیروزکوه

جمعه 4 مرداد ماه مصادف با هفدهم رمضان در امامزاده فضل بن علی (ع) لواسان

شنبه 5 مرداد ماه مصادف با هجدهم رمضان در امامزاده علی اکبر (ع) چیذر

یکشنبه 6 مرداد ماه مصادف با نوزدهم رمضان در امامزاده سید جعفر (ع) پیشوا

دوشنبه 7 مرداد ماه مصادف با بیستم رمضان در امامزاده اسماعیل (ع) شهریار

سه‌شنبه 8 مردادماه مصادف با بیست و یکم رمضان در امامزاده طالب(ع)

چهارشنبه 9 مردادماه مصادف با بیست و دوم رمضان در امامزاده سید جعفر(ع) و حمیده خاتون(س)

پنج‌شنبه 10 مردادماه مصادف با بیست و سوم رمضان در امامزاده صالح (ع) تجریش

جمعه 11 مردادماه مصادف با بیست و چهارم رمضان در امامزاده حسن(ع)

شنبه 12 مردادماه مصادف با بیست و پنجم رمضان در امامزاده عقیل (ع) شهرری

یکشنبه 13 مردادماه مصادف با بیست و ششم رمضان در امامزاده سید اسماعیل (ع)

دوشنبه 14 مردادماه مصادف با بیست و هفتم رمضان در امامزاده بی بی زبیده (س)

سه شنبه 15 مردادماه مصادف با بیست و هشتم رمضان در امامزاده حسن (ع) بهارستان

چهارشنبه 16 مردادماه مصادف با بیست و نهم رمضان در امامزاده صالح(ع) فرحزاد

پنج‌شنبه 17 مردادماه مصادف با سی ام رمضان در امامزاده سلطان مطهر(ع) بومهن برگزار خواهد شد.

اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران از عموم مردم جهت هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این محفل قرآنی دعوت بعمل می‌آورد.


محفل سی شب کمیل امسال نیز به امید خدا برقرار است:

از 27 تیر ماه به مدت 30 شب

ساعت 22 تا 23استاد حاجیان

ساعت 23تا24 استاد A59 A59 A59 A59 حامد شاکرنژاد A59 A59 A59 A59
مکان خیابان کمیل روبروی پارک رضوان دارلقرآن آیت الله بهجت
به گزارش روابط عمومي اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي ، حجت‌الاسلام "محمد طاهر گرايلي" در جلسه هماهنگي محفل انس با قرآن كريم گفت: از برنامه‌هاي مهم اداره کل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي در ايام مبارك ماه رمضان، دعوت از قاري برجسته مصري و قاريان بين‌المللي براي برگزاري محفل انس با قرآن كريم است.

وي اجراي برنامه همخواني قرآن كريم و ترتيل خواني براي توسعه بيشتر فرهنگ قرآني در بقاع و اماكن متبركه استان خراسان جنوبي را يكي ديگر از برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان برشمرد.

گرايلي افزود: در ماه مبارك رمضان محافل قرآنی با حضور قاريان استانی، شهرستانی و قاری برجسته مصری «علی شمیس» درسراسر استان برگزار می گردد

وی با اشاره به اين كه علی شمیس روز سه شنبه 17 مرداد ماه ‌جاری وارد بيرجند می‌شود، افزود: اين قاری روز سه شنبه قبل از افطار درهیئت فاطمیه بشرویه و پس از آن در امامزادگان شهرستان فردوس تلاوت میکند.


گرایلی افزود: استاد علی شمیس روز چهارشنبه 19 رمضان در امامزادگان سید حسن روستای دوست آباد و امامزاده روستای کریمو و مصعبی و روز پنج شنبه 20 رمضان در امامزاده زیدالنار(_ع) روستای آفریزو آستانه شهدای باقریه و مرکز آموزش محمد رسول الله به تلاوت می پردازد.


وی ادامه داد: این قاری برجسته در روز جمعه 21 رمضان در حسینیه شهدا نهبندان و مسجد شهرستان سربیشه و روز شنبه 22 رمضان در مسجد جامع خضری و مسجد جامع زیرکوه به تلاوت کلام وحی می پردازد.
به گزارش خبرنگار مهر، مراسمات ماه مبارک رمضان هر ساله با شکوه خاصی در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می شود و افراد بسیار زیادی برای استفاده بیشتر از ماه مبارک رمضان در این برنامه ها حضور می یابند. - محافل انس با قرآن یکی از پرطرفدارترین برنامه های ماه مبارک رمضان است که در نقاط مختلف هر شهر و روستا و در مساجد و حسینیه ها یا در منازل برگزار می شود و معمولا هر شب یک جزء از قرآن کریم قرائت می شود. - رئیس هیئت امنای مسجد شیخ سعدون شهر بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری محفل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان 92 به مدت 30 شب در مسجد شیخ سعدون محله کوتی شهر بوشهر خبر داد ...
این هم برنامه ی حرم رضوی. برای هفته ی اول ماه رمضونه. ولی بسیاری از برنامه هاش همه روزه تا انتهای ماه مبارک ادامه داره.[عکس: Barname_Haram.jpg]
بسم الله الرحمن الرحیم

[عکس: telavatha_niloblog_com_ramaza1434_3.jpg]
محفل بزرگ انس با قرآن كريم در ايلام برگزار می‌شود

گروه فعاليت‌های قرآنی: مديركل اوقاف ايلام از برگزاری محفل بزرگ انس با قرآن كريم با حضور محمود الشميس، قاری مصری در اين شهر خبر داد و گفت: اين محفل نورانی دوشنبه، 24 تيرماه ساعت 22 در مسجد صاحب‌الزمان(عج) ايلام برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد كاروند، مديركل اوقاف و امور خيريه استان ايلام در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه ايلام، از برگزاری محفل بزرگ انس با قرآن كريم با حضور محمود الشميس، قاری مصری در اين شهر خبر داد و گفت: اين محفل نورانی دوشنبه، 24 تيرماه ساعت 22 در مسجد صاحب‌الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ايلام برپا می‌شود.

وی با بيان اينكه در اين محفل قرآنی اين قاری برجسته مصری و قاريان برتر استانی، نوای دلنشين آيات الهی را در فضايی معنوی طنين انداز می‌كنند، افزود: سخنرانی و اجرای تواشيح از برنامه‌های جانبی محفل بزرگ انس با قرآن كريم در ايلام است.

صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10